Żłobek Bemowo. Jakie zajęcia znajdują się w tygodniowym planie w żłobku?

 w Aktualności

Cenne wartości, które niosą ze sobą zajęcia w żłobku Psoty i Chichoty, to podstawa każdego naszego dnia. Nasz żłobek Bemowo przede wszystkim pomaga w prawidłowym rozwoju maluchów, zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym. Staramy się wspierać dzieci na każdym kroku ich żłobkowej przygody. Dlatego umożliwiamy im uczestniczenie w wielu zajęciach, odbywających się w naszym prywatnym żłobku, które przebiegają w cudownej atmosferze i w ferworze zabawy.

Zajęcia z języka angielskiego w żłobku

Dzieci w żłobku poznają język obcy w taki sam sposób jak język ojczysty. Na próżno szukać na zajęciach językowych sztywnych zasad i wkuwania słówek. Zajęcia odbywające się w naszej placówce, nie mają na celu nauki języka angielskiego, która polega na siedzeniu w ławkach i uczeniu się gramatyki. Poprzez zabawę dzieci poznają podstawowe słowa, słuchają piosenek w języku angielskim i zaznajamiają się z językiem obcym.

Sensoplastyka w prywatnym żłobku w Warszawie

Sensoplastyka niesamowicie pobudza kreatywność dziecka, a także jego wszystkie zmysły. W czasie zajęć maluchy tworzą prace i wykorzystują do tego feerie barw, a także faktur, konsystencji przedmiotów, a nawet ich smaku. Sensoplastyka to również nauka współpracy, zdrowej rywalizacji, podczas której maluchy podpatrują swoje pomysły i naśladują siebie nawzajem, a do tego intensywnie pobudzają one swoją wyobraźnię.

Gordonki- nieocenione korzyści z zajęć muzycznych

Gordonki to zajęcia umożliwiające połączenie muzyki i ruchu. W ich trakcie dzieci słuchają muzyki, śpiewają, ruszają się i grają na instrumentach. Gordonki to znakomita forma zabawy, która uczy dzieci poczucia rytmu, pozwala zaznajomić się im z muzyką, a także poznać instrumenty muzyczne. Często podczas zajęć tych wykorzystywane są przeróżne przedmioty takie jak: chusty, wstążki, piłki, kolorowe piórka, grzechotki, bański mydlane itp. Muzyka trafiająca do serc maluszków stanowi często utwory klasyczne, w różnych skalach, które uwrażliwiają je i pozwalają im poznać muzyczny język.

Multisensoryka- zajęcia sensoryczne na podstawie doskonałego programu

Multisensoryka to jedyne zajęcia sensoryczne, które oparte są na teorii stworzonej przez doświadczonego pedagoga i zarazem terapeutę integracji sensorycznej. Multisensoryka zapobiega powstawaniu deficytów sensorycznych u dziecka, czyli bodźców, które zaburzają jego rozwój. Zajęcia te również potrafią określić profil sensoryczny dziecka, a więc wykryć zaburzenia integracji sensorycznej. Multisensoryka stymuluje zmysły dziecka, wpływa na jego rozwój i przede wszystkim umożliwia dziecku uczestniczenie w fantastycznej zabawie. W czasie jej trwania dzieci pokonują tor przeszkód o różnej fakturze, przesypują różne produkty, brudzą się, szukają skarbów, a nawet pokazują swoją moc.

Zajęcia logopedyczne w Psotach i Chichotach

Logopedia zapobiega złym nawykom kształtującym proces mówienia u dziecka. Poprzez obserwację malucha w czasie zabawy, snu, czy jedzenia wychwytywane są nieprawidłowości, mogące zlikwidować niepokojące objawy do zera. Wczesne wykrycie źle rozwijających się narządów w jamie ustnej pozwala wyeliminować problemy pojawiające się na przykład w opóźnionej mowie. Zajęcia logopedyczne to dla dziecka świetna zabawa. Wykonywanie ćwiczeń takich jak: naśladowanie głosek, dmuchanie baloników, rozpoznawanie dźwięków, robienie śmiesznych minek sprawiają dzieciom mnóstwo frajdy. Znakomitym połączeniem zajęć logopedycznych są opisane poniżej zajęcia z logorytmiki.

Logorytmika- zajęcia dodatkowe w żłobku?

Logorytmika to dopełnienie logopedii. Są to zajęcia, które występują w naszym planie tygodniowym bez dodatkowych opłat. Logorytmika podczas tańca i śpiewu pozwala ćwiczyć koncentrację. Zajęcia te uczą dziecko jak panować nad słuchem, wzrokiem i mową jednocześnie podczas ruchu. Logorytmika rozpoczyna się zazwyczaj od wykonania przez dzieci prostych czynności w towarzystwie muzyki. Dzieci w trakcie siedzenia w kółku, naśladują osobę prowadzącą zajęcia. Następnie dodawane są do zajęć przedmioty, których używa się w rytm muzyki. Późnej pozostają dołączone gry słowne. Emil Jaques-Dalcroze i Carl Orff, czyli twórcy Logorytmiki uważają, że dzięki tym zajęciom współbrzmi mózg dziecka i jego ciało. Współgra wtedy ze sobą mowa, śpiew i gra na instrumencie. Dzięki ćwiczeniom ruchowym, słuchowym, oddechowym i muzycznym logorytmika umożliwia dziecku znakomity start w rozwijaniu mowy.

Dogoterapia jako ciekawe zajęcia w żłobku Bemowo

Dogoterapia doskonali u dziecka sfery poznawcze i intelektualne. Pies pozytywnie stymuluje jego zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Wpływa on na korzystne samopoczucie dziecka i poprawia jego nastrój. Dogoterapia powala na pozbycie się drzemiącego w nim stresu i lęku, który psy doskonale wyczuwają. Zajęcia te pomagają dziecku w nawiązywaniu relacji w społeczeństwie, a także rozwijają emocje u malucha. Podczas zajęć dzieci w obecności doświadczonego terapeuty bawią się z psem, angażując do aktywności zarówno psa, jak i dzieci.

Tańce to niebywale rozwijające zajęcia w żłobku

Podczas zajęć tanecznych dzieci rozbudzają swoją wrażliwość muzyczną. Choć o wpływach muzyki na maluchy możemy mówić już na etapie ciąży, to nie sposób pominąć tu uwalnianej energii podczas zajęć tanecznych. Dzieci w trakcie zajęć śpiewają i tańczą do ulubionej muzyki. Wszystko po to, aby nauczyć je poczucia rytmu, rozwijać ich emocje, wpłynąć na sprawność motoryczną i zaznajomić z kierunkami ruchu itp. Taniec ma także pozytywny wpływ na kształtowanie się prawidłowej postawy u dzieci, a także niesamowicie rozwija ich wyobraźnię. Dodatkowo zajęciom tanecznym towarzyszy świetna zabawa, która uwalnia w dzieciach moc endorfin.

Zabawa i nauka dzieci w żłobku w Warszawie

W naszym żłobku Psoty i Chichoty nie ma czasu na nudę. Każdy dzień wypełniony jest mnóstwem pozytywnej energii, ciekawych zajęć i doskonałą zabawą. Zajęcia, które znajdują się w naszym tygodniowym planie, przede wszystkim oddziałujemy na rozwój dziecka. Wspieramy go w drodze do zdrowia, sprawności fizycznej i psychicznej. Nasz zespół to wykwalifikowani pedagodzy, którzy sprawiają, że zajęcia w żłobku nie są przykrym obowiązkiem, a czasem radości i szczęścia.

 

Multisensoryka w żłobkuZajęcia w żłobku w Warszawie