Zapisy do żłobka Warszawa – kiedy zapisać dziecko do żłobka?

Wielu osobom żłobek kojarzy się z koniecznością, bo gdy kariera zawodowa i brak bliskich osób w Warszawie uniemożliwiają opiekowanie się maluszkiem całą dobę, konieczne jest zorganizowanie mu profesjonalnej opieki. Jednak żłobek to nie tylko wykwalifikowana kadra i możliwość sprawowania opieki nad dzieckiem. Żłobek w Warszawie to przede wszystkim wpływ na rozwój dziecka, nauka samodzielności i poznawanie nowych umiejętności. 

 

Co daje pobyt maluchowi w żłobku? 

Jeśli żłobek jest jedynym i chcianym rozwiązaniem dla dziecka, warto pomyśleć nad pozytywnymi aspektami, które niesie pobyt w placówce. 

Ogromny wpływ na rozwój ma przede wszystkim fakt, że maluszek przebywa w grupie. Codzienne sytuacje, które będą go spotykać, nauczą dzielenia się, nawiązywania relacji, radzenia sobie z problemami, a także umożliwią mu fantastyczną zabawę. 

Żłobek w Warszawie to również nauka samodzielnego ubierania się, jedzenia i wielu innych nowych czynności. 

Kolejną zaletą uczęszczania malucha do żłobka jest uczestnictwo w wielu rozwojowych zajęciach takich jak język obcy, motoryka, sensoryka, gimnastyka, rytmika, czy logopedia. 

Rodzice, czy dziadkowie nie są w stanie zapewnić maluchowi tak wielu zajęć i możliwości rozwoju w czasie codziennego funkcjonowania w domu. I nie jest to niedorzeczne, bo przecież w żłobku pracują nauczyciele, którzy kształcili się do tego zawodu i konkretnych specjalizacji. 

 

W jakim wieku zapisać dziecko do żłobka w Warszawie? 

Na te pytanie odpowiedź znają przede wszystkim rodzice. Czasami sytuacja zmusza do zapisania dziecka już po 6 miesiącu życia, bo na przykład rodzice muszą wrócić do pracy. Takie placówki również istnieją, aczkolwiek nie jest ich zbyt dużo, ponieważ najlepszym wiekiem dla dziecka, w którym powinien zacząć uczęszczać do żłobka, jest ukończone 12 miesięcy.

Roczne dziecko uczęszczające do takiego żłobka, jak nasze w Warszawie, jest na tyle samodzielne, że bez problemu odnajduje się w grupie i tym samym chętnie uczęszcza do placówki. Taki wiek nie wiąże się z przykrym rozstaniem z rodzicami, a raczej ciekawym doświadczeniem, które kończy w wieku 3 lat, wkraczając w etap przedszkolny. 

 

W jakim terminie zapisać dziecko do żłobka w Warszawie? 

Aby nie spotkać się z odmową przyjęcia malucha z powodu zbyt późnego zapisania go do żłobka, warto dowiedzieć się, kiedy wybrana placówka rozpoczyna zapisy na nadchodzący rok. 

Zapisy do żłobka w Warszawie zazwyczaj prowadzone są cały rok, jednak o przyjęciu maluszka decyduje ilość wolnych miejsc. Najczęściej rodzice składają podania od maja do czerwca, aby maluch mógł od września wkroczyć w nowy rok szkolny. 

W przypadku żłobków w Warszawie nie ma tzw. rejonizacji, więc możliwe jest zapisanie dziecka do dowolnej placówki. 

Proces rekrutacji do żłobka państwowego składa się z wypełnienia podania/formularza, które zawiera określone zagadnienia, będące wyznacznikiem do punktacji, dzięki której zwiększają się szanse malucha do dostania się do żłobka. 

Natomiast prywatny żłobek w Warszawie oferuje mniej formalności do spełniania. Z reguły jest to jeden formularz, podpisana umowy pomiędzy rodzicami i placówką oraz wpłata wpisowego. Decydująca w tym przypadku jest kolejność zgłoszeń, a nie ilość punktów. 

 

Żłobek w Warszawie – bajka, którą dzieci piszą same.

Żłobek to miejsce, w którym dziecko powinno czuć się bezpiecznie, a rodzice odczuwać spokój w czasie pobytu dziecka. Powrót rodziców do pracy po długiej przerwie to nie lada wyzwanie. Dlatego żłobek w Warszawie powinien pomóc rodzicom w codziennej organizacji, a nie być przyczyną dodatkowego stresu. Zapisując dziecko do żłobka, powinniśmy pamiętać o terminach, w których najlepiej zapisać malucha, aby móc w pełni wrócić do życia zawodowego i umożliwić pobyt malucha w wybranym żłobku.

Myślisz o zapisaniu malucha do żłobka ? Napisz do nas lub zadzwoń.

Zapisy do żłobka – Sprawdź!