Żłobek Warszawa Bemowo. Jak wygląda dzień w żłobku Psoty i Chichoty?

 w Aktualności

Każde dziecko w żłobku ma nieocenioną możliwość odkrywania świata, nabywania nowych umiejętności i świetnej zabawy z dziećmi. W naszym żłobku wszystkie maluchy wspierane są w ich prawidłowym rozwoju, który odbywa się we własnym, niepospieszonym tempie. Codziennie do żłobka zapraszamy maluszki i do ich uczestniczenia w wartościowych zajęciach, będących wspaniałym uzupełnieniem dnia. Poznaj nasz szereg ciekawych zajęć i zobacz, że dzieci w Psotach i Chichotach nie mogą narzekać na nudę. Nie ma nic lepszego dla maluszka, który ukończył 1 rok życia, niż poznawanie świata wraz z innymi dziećmi.

Jak wygląda dzień z życia dziecka, będącego w naszej grupie żłobkowej?

Nasz dzień rozpoczynamy dość leniwie między 7:30, a 9. To właśnie w tych godzinach grupy dzieci zbierają się w naszej placówce. Kiepski początek dnia? Muchy siedzą w nosie i nie chcą go opuścić? Mamy nadzieję, że pyszne śniadanie serwowane o godzinie 9-9:30 doda dzieciom mnóstwa energii i poprawi nieco nastrój.

Po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia, które sprawiają dzieciom dużo frajdy. Codziennie biorą one udział w innym charakterze zajęć. W żłobku poznajemy świat w sposób, który odpowiada dzieciom. Gdy mają ochotę na aktywną formę zajęć- rozkładamy tor przeszkód i ćwiczymy koordynację. Jeśli nie mają nastroju na pląsy- planujemy zajęcia plastyczne. Nie brakuje u nas ćwiczeń logopedycznych i sensorycznych. Jednak aby nie wkradła nam się nuda, zajęcia trwają 30min, a po ich zakończeniu doładowujemy baterie drugim śniadaniem.

Pora na kolejne zajęcia. Tym razem aż godzinne. Nic tak dobrze nie wpływa na dobry humor, jak ruch. Dlatego często podczas tych zajęć tańczymy, gimnastykujemy się lub urządzamy gry i zabawy z językiem angielskim. Nasz niepubliczny żłobek tworzą kreatywni i odpowiednio wykształceni ludzie. Dlatego na zajęciach nie brakuje fantastycznych pomysłów, które rozbawiają maluchy i przede wszystkim przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dzieci.

Od około 11:15 zaczynamy w żłobku Psoty i chichoty sielski czas, który trwa do 14:30. To właśnie wtedy wszystkie dzieci mają swobodny czas na zjedzenie dwudaniowego obiadu i na drzemkę, która regeneruje ich po dopołudniowych aktywnościach. Nie zabieramy dziecku przestrzeni do zabawy. Gdy nie ma ochoty na sen, może swobodnie się bawić.

W żłobku po sjeście dzieci mają możliwość uczestniczenia w kolejnych zajęciach. W tym przypadku również dopasowujemy ich charakter do potrzeb dzieci w danym momencie. Wybieramy się często na świeże powietrze, stawiamy na swobodne zabawy, czytamy bajki lub wdrażamy zajęcia z rytmiki. Po tym czasie maluchy kończą dzień podwieczorkiem, oczekiwaniem na swoich opiekunów i mocnym przytulasem z ulubionymi ciociami.

Nasz niepubliczny żłobek w Warszawie ma własny plac zabaw

W naszym żłobku dzieci mają możliwość korzystania z własnego placu zabaw, znajdującego się w naszym ogrodzie. Jest on wyposażony w bezpieczne akcesoria. Jak tylko pogoda na to pozwala, spędzamy na nim wiele godzin. Przenosimy wtedy zajęcia na zewnątrz oraz spożywamy w ogrodzie posiłki.

Zabawy ruchowe to jedna z najmilszych zajęć dla dzieci. Co może przynieść dziecku zabawa na placu zabaw? Podczas pobytu na placu zabaw dzieci mogą spożytkować swoją energię, nauczyć się współpracy w grupie i wykazać się niesamowitą kreatywnością. Dzieci poprzez zajęcia na powietrzu pracują nad swoim układem psychofizycznym. Również na placu zabaw uczymy dzieci poznawać swoje możliwości ruchowe, systematycznie nad nimi pracując.

Czy żłobkowy dzień z życia dziecka rozwija jego wszystkie jego sfery?

Wybór odpowiedniego żłobka, miejsca opieki, aby dzieci czuły się dobrze, a rodzice spokojnie nie jest łatwy. Jednak my w żłobku zapewniamy codzienną opiekę, dając dziecku poczucie bezpieczeństwa. Spełniamy wszystkie potrzeby dzieci, przyczyniając się do ogólnego rozwoju dzieci. Nasza placówka zapewnia ciekawe zajęcia, które pozwalają dzieciom poznawać świat. Dziecko zaopiekowane i szczęśliwe jest dla nas priorytetem. Te chwile życia dzieci w żłobku są niezwykle ważne dla niego. W Psotach i Chichotach maluchy pracują nad wszystkimi swoimi sferami rozwojowymi, aby móc iść w dalszą drogę, będąc w pełni przygotowane do niej. Nasz niepubliczny żłobek Bemowo to idealne miejsce dla Twojego dziecka. Do zabawy zapraszamy dzieci, które ukończyły 1 rok życia.