Wyprawka do żłobka. O czym warto pamiętać?

 w Aktualności

Nadszedł ten czas, kiedy Twoje dziecko podejmie pierwsze w swoim życiu, ważne i niosące wiele dobra dla niego wyzwanie – zacznie przygodę w żłobku. Radość z przebywania w żłobku, jego komfort psychiczny, odpowiednie zajęcia i wyposażone sale są niezwykle ważne, aby każdy dzień uczył go czegoś nowego. Jednak istotną kwestią jest również Twoja współpraca ze żłobkiem, aby kadra pracująca w żłobku mogła zapewnić Twojemu dziecku odpowiednie rzeczy w czasie jego pobytu.

Jakie artykuły powinny zostać przyniesione do żłobka?

W naszym żłobku Psoty i Chichoty chcemy zapewnić każdemu dziecku beztroską zabawę i moc atrakcji. Poświęcamy maluszkom pełną uwagę i chcemy, aby czuły się one, jak u siebie w domu. Dlatego pewne przedmioty są niezbędne.

Oto lista potrzebnych artykułów w żłobku:

  • Aby Twoje dziecko swobodnie się bawiło i uczestniczyło w zajęciach, powinno posiadać w żłobku obuwie na zmianę, w których będzie mu wygodnie. 
  • W razie niekontrolowanych zdarzeń ważne jest, aby wyposażyć dziecko w ubrania na zmianę. Podczas zajęć staramy się ochronić dziecko, jak najlepiej potrafimy. Jednak rączka od farby nie zawsze zostaje wytarta w chusteczkę, a łyżka zupy potrafi czasami płatać figle. Abyśmy mogli gdzieś umieścić zabrudzone rzeczy, dodaj do listy także woreczek na te ubranka. 
  • By zadbać o higienę i komfort maluszków podczas pobytu w żłobku, zawsze prosimy o zapas pieluszek oraz mokrych i suchych chusteczek.
  • Podczas frywolnej zabawy, posiłków, zajęć, w których dziecko ma mnóstwo do powiedzenia, nie zawsze potrzebny jest smoczek. Dlatego, jeśli Twoje dziecko go używa, dołącz do listy pojemnik na smoczek i łańcuszek z zapinką. 
  • Posiłki i odpowiednia ilość dostarczanych płynów, to bardzo ważny element naszego dnia. Dzieci chętniej korzystają ze znanych już naczyń i ulubionych smoczków w butelkach. Pamiętaj, proszę, aby dostarczyć do żłobka: bidon, butelki na mleko i/lub sok, kubeczek “niekapek”.
  • Nic tak nie koi emocji, jak ulubiony pluszak. Czasami wystarczy kilka minut, aby maluch po przytuleniu ulubionej maskotki, zamknął oczka i zregenerował siły. Dopisz ulubioną przytulankę do swojej listy i to pogrubioną czcionką.
  • Uwielbiamy wędrówki na świeżym powietrzu. Dzieci z zaciekawieniem oglądają otaczający je świat, są szczęśliwe na placu zabaw i chętnie odwiedzają nowe miejsca. Jednak nie zawsze pogoda jest taka, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego bardzo prosimy Cię o dołączenie do wyprawki ubrań wyjściowych na deszcz, wiatr i słońce, a także chustkę/czapkę na głowę, krem z filtrem oraz inne kosmetyki, jeśli maluch takich używa. 
  • I najważniejsze, niech Twoja pociecha zabierze do żłobka ze sobą fantastyczny humor, a my zadbamy o to, aby taki nastrój towarzyszył mu przez cały dzień!

Wyprawka w prywatnym żłobku:

Jak widzisz lista rzeczy, które potrzebne są w naszym żłobku, wcale nie jest taka długa i skomplikowana. Jednak pozwala nam spokojnie pracować, nie martwiąc się na przykład o ubranka na przebranie, czy uspokajanie Twojego dziecka, gdy zabraknie ulubionej maskotki. Również Ty odczuwasz spokój, wiedząc, że Twój maluch ma wszystkie potrzebne rzeczy, których również używa w domu.