Wymiar godzin w warszawskim żłobku na Bemowie.

 w Aktualności

Żłobek Bemowo. Czy dziecko może chodzić do żłobka tylko w tygodniu i w określonych godzinach?

Czasami bywa tak, że rodzice chcieliby się zdecydować na to, aby dziecko uczęszczało do prywatnego żłobka w Warszawie. Jednak nie chcą, aby dziecko przebywało w placówce przez cały dzień. Praca zmianowa sprawia, że dziecko może pozostać w określonych godzinach w domu. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy rodzic musi iść do pracy w weekend, a dziecko nie może znaleźć się pod opieką dorosłego. Czy żłobek w takim przypadku to dobre rozwiązanie?

Prywatny żłobek w niepełnym wymiarze godzin

Oferta prywatnych żłobków takich jak Psoty i Chichoty wychodzi naprzeciw rodzicom, którzy nie odczuwają potrzeby ze skorzystania z ośmiogodzinnego pobytu dziecka w żłobku. Oczywiście pełnowymiarowy czas, a nawet i dłuższy jest podstawą funkcjonowania żłobka. Nasz prywatny żłobek w Warszawie otwarty jest od godziny 7:30, a cały etat pobytu dziecka w żłobku kończy się o godzinie 17:30. To właśnie w tych godzinach dziecko otrzymuje pełnowymiarową opiekę, uczestniczy we wszystkich zaplanowanych zajęciach i otrzymuje wszystkie posiłki.

Z kolei niepełny etat w naszej placówce dzieli się na dwa przedziały. Są to godziny od 7:30 do 12:30 i od 12:30 do 17:30. W zależności od wybranych godzin dziecko ma dostarczone wybrane posiłki i bierze udział w organizowanych zajęciach. W naszym żłobku w Warszawie jest także możliwość skorzystania z opieki nad dzieckiem poza godzinami wykupionego pakietu. Jeśli rodzic nie jest w stanie odebrać dziecka o godzinie 12:30 lub chce, aby dziecko w danym dniu przebywało w żłobku od godziny 10, a pakiet rozpoczyna się od godziny 12:30, wówczas za dodatkową godzinową opłatą bez żadnego problemu może zrealizować swój plan.

Weekendowa opieka w żłobku Bemowo

Opieka weekendowa to nie tylko oferta dla dzieci, które uczęszczają do żłobka. To także pomoc dla rodziców, którzy chcą, aby dziecko było pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Nawet jeśli dziecko przebywa w żłobku tylko w weekendy, jest to nieoceniona pomoc w jego wychowaniu, nauczeniu go nowych umiejętności i rozwijania już tych poznanych, a także szansa na wspaniałą zabawę z innymi dziećmi.

W czasie pobytu dziecka w żłobku w weekend maluch nie jest pozostawiony sam sobie. Ma on możliwość uczestniczenia w zajęciach, które organizowane są przez doświadczonych opiekunów. Dlatego też pobudzane są różne sfery jego rozwoju. Pobudzamy między innymi kreatywność dziecka, wpływamy na jego rozwój emocjonalny, poznawczy, społeczny i fizyczny. Podczas gdy rodzice pracują w weekend lub mają mnóstwo spraw do realizacji, dziecko zostając w żłobku, otrzymuje nie tylko wspaniałą opiekę, ale także ma zagwarantowaną świetną zabawę, która jest nieocenionym bodźcem w jego prawidłowym rozwoju. Podczas pobytu dziecka w żłobku stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka. Obserwujemy maluszki, dajemy im dużo swobody i cierpliwie dobieramy rodzaj aktywności i zajęć do preferencji dziecka.

Ile wynosi czesne w żłobku, a ile kosztują dodatkowe godziny?

Czesne w żłobku różni się w zależności od regionu, miasta, a także oferty danej placówki. W żłobku Psoty i Chichotykwestie finansowe przedstawiamy jasno, aby rodzice mieli pełen obraz kosztów. Nawet na naszej stronie internetowej nie ukrywamy opłat, a otwarcie informujemy o kosztach pobytu dziecka w żłobku. Dlatego też tu przypomnimy, ile kosztuje prywatny żłobek w Warszawie Psoty i Chichoty. Mianowicie: Czesne obejmujące cały etat pobytu dziecka w żłobku wynosi 1650 zł. Z kolei opcja półetatowa kosztuje 1300 zł. Jeśli rodzic chce skorzystać z dodatkowych godzin opieki, wówczas pojedyncza godzina to wydatek rzędu 100 zł/h. Do kosztów tych warto doliczyć posiłki, które są niezbędne w czasie pobytu dziecka w żłobku. Ich koszt to 19 zł/cały dzień.

Przejdźmy do opieki weekendowej. Warto wspomnieć, że nasz żłobek korzysta z usług wspaniałego cateringu, dlatego też nie ma możliwości, aby został on dowieziony w weekend. Stąd w tym przypadku należy pamiętać, że to rodzice dostarczają nam posiłki dla swoich pociech. Wracając do kosztów opieki weekendowej w żłobku, pragniemy nadmienić, że opieka ta odbywa się od godziny 9:00 do godziny 16:00. A jej koszt to 40 zł/h. Gdy ilość godzin zwiększa się do minimum dwóch, wtedy koszt jednej godziny spada do 35zł.

Chcesz, aby Twoje dziecko uczęszczało do naszego żłobka w opisanej tu i wybranej opcji? Zapraszamy do kontaktu lub do odwiedzenia naszego prywatnego żłobka w Warszawie.