Weekendowa opieka nad dzieckiem. Jaki kandydat będzie idealny?

 w Aktualności

Czasami jest tak, że plany dorosłych nie zawsze pokrywają się z potrzebami dzieci. Szczególnie w weekendy, kiedy mamy wreszcie czas na pracę w domu, w ogrodzie lub być może ważne wyjście pojawia się pytanie: jak wypełnić czas maluchowi? Oglądanie bajek, bezczynne siedzenie każdemu dziecku wreszcie się znudzą i będą one lgnąć do dodatkowych bodźców. Jakie więc znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji, aby maluch również miał udany i wesoły weekend?

Przyjaźnie bliższe i dalsze w żłobkowym otoczeniu

Po pewnym czasie uczęszczania maluchów do żłobka więzi pomiędzy nimi tworzą się same. Tak jak w dorosłym życiu z pewnymi osobami dogadujemy się lepiej, tak i niektóre maluszki lgną do siebie bardziej. Dlatego doskonałym pomysłem jest zorganizowanie dzieciom wspólnego weekendu. Czy to pobyt w Twoim domu, czy w domu rodziców zaprzyjaźnionego dziecka jest sposobem na świetną zabawę maluchów.

Czy jesteśmy wtedy wolni od obowiązku opieki nad dziećmi? Nie do końca. Czeka nas przygotowanie posiłków dla maluchów, a także w zależności od wieku dzieci- zorganizowanie zabawy i zadbanie o ich bezpieczeństwo. Jedni rodzice są więc zobowiązani do opieki nad dziećmi i wtedy inne plany idą w niepamięć.

Natomiast, gdy dzieci są już w końcowym okresie uczęszczania do żłobka, stają już bardziej świadome swojego ciała, doskonale się porozumiewają z rówieśnikami i dorosłymi. Zdolne są więc do samodzielnych zabaw na świeżym powietrzu, czy też w zaciszu pokoju pełnego zabawek. Wtedy nasza opieka sprowadza się do doglądania maluszków, a nie ciągłym bacznym ich obserwowaniu.

Weekendowy pobyt na żłobkowych włościach

Dzieci, które chodzą już jakiś czas do żłobka, są z tym miejscem niezwykle związane. Dobrze się tu czują, znają wszystkie zabawki, a także ochoczo uczestniczą w organizowanych zabawach i zajęciach. Dlatego umożliwiając rodzicom spełnienie weekendowych obowiązków, uruchomiliśmy nasz żłobek także w weekendy.

Weekendowa opieka w żłobku Psoty i Chichoty w Warszawie, to nie tylko świetna zabawa dla naszych wychowanków, ale także ich rodzeństwa. Stąd zapraszamy w nasze progi dzieci od 1 do 5 roku życia.

Dzieci mogą u nas spędzić niemal cały dzień, bo działamy od godziny 9 do 16. Co zapewniamy w tym czasie? Zorganizujemy dla maluszków zajęcia plastyczne, edukacyjne, sensoplatyczne i multisensoryczne, taneczne i ruchowe. Udostępniamy także nasz wspaniale wyposażony plac zabaw, organizując na nim również ciekawe gry.

Podczas weekendowych zajęć w naszym żłobku masz pewność, że Twoje dzieci są pod fachową opieką, bo są to nasi pracownicy. Z kolei zajęcia przygotowywane są przez nauczycieli ze żłobka Psoty i Chichoty.

Sprawy organizacyjne i finansowe opieki weekendowej Bemowo

Jak już wspominaliśmy, nasza żłobkowa opieka działa od 9 do 16. Jeśli martwisz się o puste brzuchy maluchów, to właśnie w Twojej gestii leży, aby przygotować ucztę dla dzieci. Oczywiście udostępnimy Ci odpowiednie miejsce na rozłożenie posiłków przed podaniem ich do stołu, a także zapewniamy stosowne nakrycia dla wielmożnych państwa. Jednak do zapewnienia dzieciom paliwa energetycznego zobowiązani są rodzice.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje opieka weekendowa w żłobku Warszawa, to już spieszymy z odpowiedzią. Otóż jedna godzina pobytu każdego maluszka to koszt 40 zł. Jeśli maluszek zostanie u nas powyżej 2 h, to koszt godziny wynosi wtedy 35 zł.

Ty w tym czasie wybierz się na zakupy, posadź wreszcie tuje lub spotkaj się z przyjaciółką.

Serdecznie zapraszamy na weekendowe psoty w naszym prywatnym żłobku Bemowo🙂

 

Zabawa i nauka w żłobku w Warszawie    Zajęcia w żłobku w Warszawie